Plaża i promenada

Promenada ustecka była kilkakrotnie przedłużna. Dziś ma już półtora kilometra długości i niezależnie od pory roku można na niej spotkać spacerowiczów, podziwiających piękny widok na morze.

Latarnia Morska

Latarnia morska w Ustce, zlokalizowana jest po wschodniej stronie falochronu. Obiekt składa się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. 

Wydma Orzechowska

Wydma Orzechowska to nazwa ścieżki dydaktycznej w Orzechowie Morskim, leżącym 3 km od Ustki. Właśnie z Ustki można tu dojść pieszo plażą lub dojechać przez Przewłokę.

Szlaki rowerowe

W Ustce znajdziecie szlaki rowerowe oraz wypożyczalnie rowerów. Do najpopularniejszych szlaków należą  m.in. "Szlak zwinietych torów" - Ustka - Rowy - trasa prowadzi poniemieckimi nasypami

Dolina Charlotty

Bajecznie urokliwa Dolina Charlotty to miejsce znane wszystkim, którzy poszukują wyjątkowych wrażeń i niezapomnianych przeżyć, a jednocześnie pragną wypocząć w relaksującym otoczeniu.

Muzea w Ustce

Znajdziecie tutaj Muzeum Ziemi Usteckiej, Muzeum Chleba oraz Muzem Minerałów. To pierwsze prezentuje wystawę regionalną, dotyczącą historii Ustki i stoczni usteckiej, wernisaże oraz wystawy czasowe.

Spływy kajakowe

Organizacją spływów jedno lub kilkudniowych zajmuje się w Ustce kilka firm. Można spłynąć rzeką Słupią, która miejscami ma charakter górski.

Słowiński Park Narodowy

To miejsce, gdzie można zobaczyć nadmorski las, przybrzeżne jeziora, bagna i torfowiska, świętą górę, latarnię morską, zabytkową wieś, niemiecki poligon rakietowy, ale przede wszystkim wędrujące wydmy. 

Bunkry Bluchera

To wspaniałe, multimedialne i realistyczne muzeum. W podziemnych pomieszczeniach zostały odtworzone bardzo realistyczne sceny z życia żołnierzy niemieckich.

© Strony WWW Jetdesign.pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.